Гаряча лінія 0-800-502-994
дзвінки по Україні зі стаціонарних телефонів безкоштовні
ukrwesttour Вам зателефонувати?

Новини
Новий оздоровчо-курортний комплекс зі СПА-центром “Святий Шарбель” в Моршині
Акції
Акція -5% в санаторіях Моршина
Акції
Акція -5% для жінок в санаторіях Моршина!
Новини
Власний бювет мінеральних вод в санаторіях “Кристал” та “Алмаз”
Акції
Санаторій “Кристал” знижка 10%
Новини
Перший в Західній Україні Індійський Центр Аюверди
Новини
Унікальна послуга – екскурсії на вертольоті!
Новини
Дельфінарій “Оскар” у Трускавці!!!
Путівки по цінам санаторіїв без накруток!!! Прямий телефон в Трускавець: +38 097 486 23 23, +38 095 486 23 23 Прямий телефон в Моршин: +38 093 486 23 23
Консультація лікаря

Мінеральна вода “Нафтуся”

Лікувальна “Нафтуся” трускавецького родовища – гідрокарбонатна, магнієво – кальцієва, слабомініралізірована вода із високим вмістом органічних речовин нафтового походження. Має специфічний присмак і легкий запах нафти, особливо для тих, хто вживає воду вперше.

Сприяє ліквідації запальних процесів в органах і тканинах, стимулює виведення дрібних каменів і піску із нирок, жовчного міхура, сечо- і жовчовивідних шляхів, зменшує літогенність сечі і жовчу (ліквідовує небезпеку повторного каменеутворення).

“Нафтуся” нормалізує обмін речовин, шлунково-кишкового тракту, підшлункової залози, підвищує активність залоз внутрішньої секреції, захищає і відновлює печінкові клітини, виводить з організму радіонукліди, шлаки і недоокислені продукти обміну речовин. Має сечогінну, жовчогінну, спазмолітичну, знеболюючу дію, знімає запальний процес у нирках, сечових шляхах, печінці, кишечнику і т.д. Завдяки імуномодулюючій дії, відновлює захисні сили організму, попереджає онкологічні захворювання.

Дещо схожі мінеральні води: Східницьке родовище знаходиться в Орівському пласті Сколевських Карпат і тому в Східниці “Нафтуся” трапляється разом із нафтою, а трускавецька “Нафтуся” трапляється з озокеритом, оскільки Трускавецьке родовище знаходиться в Прикарпатськім вигині. Родовища Східниці відрізняються від Трускавецького родовища хімічним складом органічних речовин, що є похідними мелінітових сланців з домішками заліза. Сатановськє і Гусятинське родовища відрізняються від лікувальної “Нафтусі” тим, що їх органічні складові мають вугільне походження. Ундоровське родовище (Росія) відрізняється від трускавецької “Нафтусі” органічними речовинами гумусного походження.

Лікувальна “Нафтуся” Трускавецького родовища містить органічні речовини нафтового походження в такому збалансованому складі, що її можна прирівнювати до складного гомеопатичного препарату, створеного самою природою. І саме органічні речовини нафтового походження визначають лікувальні властивості справжньої “Нафтусі”, дають їй переваги перед іншими водами. Лікувальна Трускавецька “Нафтуся” аналогів в світі не має!

Мінеральні джерела

Трускавецьке родовище має в наявності 25 мінеральних джерел, але найбільш відомими вважаються 3 джерела:

Джерело №1 “Марія” – це хлоридно-сульфатно-натрієва вода. Вона знижує шлункову секрецію, стимулює жовчоутворювальну функцію печінки, збільшує вироблення жовчі, зменшує концентрацію холестерину в жовчі, стимулює регенерацію тканин печінки, зменшує запальні процеси і спастичні прояви шлунково-кишкового тракту.

Лікарські рекомендації – при захворюванні цукрового діабету, панкреатиті, сечовивідних каналів, печінки і ін. суворо за призначенням лікаря.

Джерело №2 “Софія” – це хлоридно-сульфатно-натріева вода з підвищеним вмістом мікроэлементів. Ця “Нафтуся” впливає на кислотно-лужний баланс і сприяє зменшенню кислотноутворювальної функції шлункових залоз.

Лікарські рекомендації – при захворюванні шлунку, кишечника і дванадцятипалої кишки (хронічний панкреатит, хронічний коліт, хронічні гастрити, виразковій хворобі).

Джерело №3 «Броніслава» – Використовують при полосканні горла і носоглотки при лікуванні верхніх дихальних шляхів.

Джерело №4 “Юзя” – це слабомінералізована вода із слабким запахом сірководня. Органічні речовини, які знаходяться в ній, підсилюють лікувальну дію на організм людини. А завдяки речовинам гліцеринового походження ця “Нафтуся” сприятливо впливає на шкіру, надає їй здорового вигляду і еластичності.

Але її слід вживати тільки за призначенням лікарів.

Джерело №7 «Фердинант» – застосовується для лікувальних ванн з хлоридно-натрієвою або гідросульфідно-хлоридно-натріевою рапою.

Джерело «Едвард» – застосовується для лікувальних ванн з хлоридно-сульфатною рапою.

Джерело «Катерина» – застосовується для лікувальних ванн із слабкою сірководневою або натрієво-магнієвою рапою.

Джерело «5-РГ» – трансдуоденальні зрошування, тюбажі, промивання кишечника.

Джерело №6 «Эдуард», Джерело №8 «Ганна», Джерело №9 «Эммануіл».

Мінеральні ванни сприяють ефективному лікуванню остеохондрозів, артритів, артрозу і міозитів.

Сіль «Барбара» – застосовується при дуоденальних зондуваннях, промиваннях кишечника і як проносний засіб. Природні і лікувальні чинники солі «Барбара» істотно впливають на захисні сили організму, підвищують імунітет.

Трускавецьким джерелам №1, №2, №3, №4 за своїм хімічним складом і лікувальними властивостями відповідають родовища мінеральних вод курортів : “Моршин”, “Любінь Великий”, “Березовскі мінеральні води” (Харківска обл.), “Миргород” (Полтавська обл.), “Бердянськ” (Запорізька обл.), “Друскінін” (Литва), “П`ятигорськ” та “Кисловодськ” (Росія), “Карлові Вари” (Чехія), “Вісбаден” (Германія). Ці джерела мають аналогічні лікувальні властивості та схожий склад води.

Лікувальний озокерит

У 1850 р. австрійський мінеролог Глюкер вперше назвав земний віск озокеритом (від грецького “озо”-пахну і “херос” – віск). У європейській науковій літературі озокерит називають гірським, земним, мінеральним воском. Основні його поклади знаходяться в 10 км від Трускавця в м.Борислав. Це дуже рідкісна гірська порода. За запасами, видобутком, переробкою і якістю озокериту Україна міцно утримує світове лідерство. Зовні озокерит нагадує бджолиний віск, а за колірною гамою в природі буває від жовтого до зеленувато-коричневого відтінків. Що складається з суміші твердих вуглеводів, генетично споріднений нафті, він має високу теплоємність. Видобування земного воску почалося в кінці 18 сторіччя на ряду з рапою (нафтою). У різні роки озокерит використовувався при виготовленні свічок, обробці шкіри, в медицині( для лікування суглобів, травм і вогнепальних ран). У Східниці озокерит використовується для лікування на повну потужність. Тому це лікування ефективніше, простіше і вигідніше ніж грязеве лікування. На практиці використовують препарати на основі озокериту і інших нафтопродуктів (парафіну, вазеліну) – озокерафін, озокералін, озопарафін, серветки озокерафінові, медичний озокерит. Було помічено, що терапевтична дія “Нафтусі” значно посилюється навіть при одноразовому застосуванні аплікацій з озокериту. Таким чином, комплекс цінних біологічних і физико-хімічних особливостей озокериту робить його незамінним і тому попит на нього постійно зростає (за даними 1992 р. 1 тона озокериту оцінювалася в 50 разів вище ніж 1 тона нафти). Сьогодні, в 21 сторіччі, земний віск залишається дуже цінною сировиною. Проводиться подальше комплексне вивчення озокериту в медицині і техніці на благо людини.

Джерело №1 являє собою шахтний колодязь глибиною біля 50 м. Вода його високомінералізована (ропа, розсіл), що відрізняє її від багатьох лікувальних джерел нашої країни. Загальна мінералізація ропи з глибиною колодязя збільшується від 16г/л до 400г/л. По хімічному складу – хлоридно-сульфатна натрієво-магнієва. Викорис-товується для зовнішнього (ропа поверхневого шару колодязя) і внутрішнього (ропа придонного шару) застосування. Суттєво доповнюють терапевтичну цінність води мікроелементи – мідь, цинк, залізо, алюміній, стронцій, титан, кобальт. Особливо ефективна при захворюваннях гастритами з пониженою секреторною функцією, ентероколітами з підвищеною моторно-евакуаторною функцією.

Джерело №6 – в експлуатації з 1968 р., свердловина дуже багата та перспективна, дебіт 123,4 куб.м. на добу. По хімічному складу – сульфатно-хлоридна натрієво-магнієво-калієва вода (ропа) з загальною мінералізацією до 238 г/л, відрізняється високим вмістом сульфатів магнію і калію, які в основному і обумовлюють специфічну дію особливо в лікуванні хворих з паталогією печінки, жовчевивідних шляхів, гастритах із збереженою і підвищеною секреторною функцією і ін.

Джерело № 4 розташоване в лісопарковій зоні. Мінералізація – 0,17 г/л. По хімічному складу – гідрокарбонатно-кальцієва, крім цього містить калій, натрій, магній, залізо, сульфати, але в невеликій кількості. В ній близько 38 од. Maxе радону, також підвищений вміст розчиненого кисню, реакція слабокисла. Враховуючи фізико-хімічні властивості, використовується як сечогінна при лікуванні сечокислих діатезів, сечокам ’яної хвороби, хронічних пієлонефритів і ін.

Застосування. Мінеральні води джерел №№ 1,6,4 використовуються як для зовнішнього, так і внутрішнього застосування, а також для різних промивань та зрошень.

Для зовнішнього застосування в вигляді мінеральних ванн використовують, в основному, мінеральну воду джерела №1. Як показали дослідження, під впливом хлоридно-натрієвої води настають зміни в різних функціональних системах, нейрогуморальній регуляції та тканинному метаболізмі. Після прийому ванн на шкірі залишається соляний “плащ” і внаслідок подразнення поверхневих рецепторів відбуваються вищевказані фізіологічні зміни. Мінеральні (ропні) ванни з загальною мінералізацією 10-20 г/л призначаються через день, тривалістю 10-15 хв., t36-370С

Внутрішнє застосування– в виді промивань та зрошень. Особливо ефективне при захворюваннях кишечника, сечостатевої системи у чоловіків, гінекологічних захворюваннях, а також при хронічних інфекційно-алергічних захворюваннях верхніх дихальних шляхів в вигляді інгаляцій.

На курорті широко використовують інші природні чинники: торф’яну грязь та озокерит.

Торф’яна грязь по фізичних та хімічних властивостях є високо-мінералізованою лікарською сировиною високої якості. В основному складається з ангідриду кремнію, окису заліза, алюмінію і ін. Елементів, які складають близько 50% маси сухої речовини. З органічних речовин виявлені лігніногумосовий комплекс, цукри, гемоцелюлоза, клітковина. Суттєвим є наявність органічних кислот(масляної, оцтової, мурашиної). Використовують для електрогрязевих процедур, вагінальних та ректальних тампонів, особливо в лікуванні гінекологічних захворювань, простатитів, проктосигмоїдітів.

Озокерит володіє максимальною теплоємністю, мінімальною теплопровідністю з найбільшою теплоутримуючою властивістю порівняно з іншими теплоносіями. Здійснює хімічний (містить мінеральні масла та смоли) і сильний біологічний вплив, що викликає помітні зміни в організмі, особливо в судинній та нервово-гуморальній системах, підсилює крово- та лімфообіг, змінює водний та білковий обмін, проявляючи тим самим сильну протизапальну, розсмоктуючу і антиспастичну дію. При охолодженні об’єм озокериту зменшується в середньому на 15%, створюючи компресійний вплив на судинну систему шкіри, що зміцнює її трофіку та обмінні процеси. Використовується в вигляді аплікацій при захворюваннях органів травлення, опорно-рухового апарату (артрити, артрози, остеохондрози і ін.), гінекологічних і урологічних захворюваннях.

На території курорту розвідано 38 джерел і 17 свердловин води з різним фізико-хімічним складом. На порівняно невеликій території зосереджені різні типи лікувальних вод: слабко мінералізованая- типу «Нафтуся» з розчинними органічними речовинами в кількості 10-30 мг/л, залізисті мінеральні води із вмістом заліза від 20 до 70 мг/л, унікальні лужні («Сходницкая содова»), мінеральні води типу «Боржомі». Крім них родовище має мінеральні природно-столові води й гліцеринові джерела.

Це курорт для тих, хто думає про свої нирки, печінку, шлунок й інші органи шлунково-кишкового тракту, а також для людей, які перебували під дією радіоактивного випромінювання, хворих діабетом, з ослабленим імунітетом, захворюваннями щитовидної залози й нервової системи. По суті для всіх.

Дія води перевірена на практиці. Час лікування, що рекомендує – від 14 до 24 днів. Але поліпшення аналізів наступає вже через кілька днів активного водолікування.

Джерело №1

Це гідрокарбонатно-натрієво-кальцієва вода. Науковці Львівського медичного інституту, Одеського науково-дослідного інституту курортології та фізіотерапії і місцеві лікарі радять вживати цю воду при таких захворюваннях: сечокам’яні хвороби, хронічних пієлонефритах, хронічних пієлоцистах (окрім тих що мають туберкульозне походження), а також при хворобах жовчовидільної системи.

Джерело № 1-с

Вода цього джерела має підвищений вміст органічних речовин. По своєму складу вона схожа на “Нафтусю”, але завдяки великому вмісту гідрокарбонатних іонів, має яскраво виражену біологічну лікувальну дію. Цю воду вчені й лікарі рекомендують пити при захворюваннях печінки й сечовивідних шляхів, а також при панкреатитах.

Джерело №2-с

Це гідрокарбонатно-натрієві, середньої мінералізації (типу “Боржомі”, “Поляна Квасова”). За фізіологічною дією вода “2-с“ впливає на кислотно-лужну рівновагу, сприяє зменшенню кислотноутворюючої функції шлункових залоз. Застосовуються з великим ефектом при гастритах з підвищеною та нормальною кислотністю, виразковій хворобі, хронічних панкреатитах, колітах.

Джерело №3

Це слабо мінералізована слабо-кисла гідрокарбонатно-кальцієва вода. Вода має сечогінну та протизапальну дію, покращує циркуляцію крові в організмі, при зниженій функції сприяє відновленню нормальної роботи нирок.

Джерело №8, 9, 10 (бювет)

Ці води гідрокарбонатно-кальцієві. Їх рекомендують при захворюваннях печінки та жовчних шляхів (хронічні холецистити, жовчнокам’яна хвороба, хронічні гепатити), а також при патології сечовивідних шляхів, нирок (сечокам’яна хвороба, хронічний пієлонефрит). Під дією цих вод посилюється сечовидільна функція нирок, підвищується діурез (виділення сечі), а також фільтраційна функція нирок.

Джерело №15

Вода з цього джерела з високим вмістом заліза, вуглекислоти і марганцю. Аналогів такого джерела в Україні більше немає. Воду цього унікального джерела рекомендовано вживати при хронічних захворюваннях шлунка з пониженою кислотністю, що супроводжується анеміями, а також при інших видах анемії, після кровотеч, пізніх хлорозів. Ця вода особливо допомагає у виведенні з організму радіонуклідів.

Джерело №13

За своїми фізико-хімічними властивостями воно подібне до джерела №15. Вода гідрокарбонатно-кальцієва. При вживанні цієї води змінюється секреторна функція шлункових залоз з різною інтенсивністю, зростає вироблення пепсину. Іони двовалентного заліза як специфічних регенератор крові, прискорюють утворення еритроцитів і служать своєрідним будівельним матеріалом для гемоглобіну. Ця вода сприяє виведенню з організму радіонуклідів.

Джерело №18

Ця вода має підвищену кількість мікроелементів і біологічно активних лікувальних органічних речовин і мікроорганізмів, які характерні для “Нафтусі”. Вона рекомендована хворим для стимулювання желчеобразовательной функції печінки й нирок. Систематичне вживання цієї води збільшує утворення жовчі, стимулює синтез холаїнїв у печінці, зменшує концентрацію холестерину в жовчі

Джерела №25 і 26.

За своїм хімічним складом це слабо мінералізовані, гідрокарбонатно-сульфатно-кальцієво-магнієві води цих джерел мають всі характерні групи мікроорганізмів для вод типу “Нафтуся”. Їх рекомендують вживати при захворюваннях нирок та після хвороби Боткіна.

© 2013-2024 Ukrwesttour Всі права застережено.